FAQ

Łatwy hosting - często zadawane pytania Nie znalazłeś odpowiedzi na pytanie? Skontaktuj się z nami, chętnie odpowiemy!

Co wyróżnia Łatwy Hosting? Dlaczego jesteście wyjątkowi?

Ideą Łatwego Hostingu jest całkowite odciążenie Ciebie (właściciela lub wykonawcy strony www) od jakichkolwiek czynności technicznych związanych z instalacją, aktualizacją i utrzymaniem technicznym strony internetowej oraz domeny. Nie oferujemy skomplikowanych paneli administracyjnych. Wszelkie czynności techniczne wykonywane są przez naszego administratora. Opieka specjalisty obsługi technicznej jest tym, co różni nas od innych operatorów hostingowych. Szanujemy Twój czas - dzięki nami nie tracisz czasu na długotrwałą instalację strony, naukę i obsługę panelu administracyjnego, ani na rozwiązywanie problemów z prawidłowym działaniem strony. Wszystkie te czynności wykonamy za Ciebie. Wystarczy, że wyślesz nam kod źródłowy strony oraz informację, pod jakim adresem internetowym ma być ona dostępna - my zajmiemy się całą resztą.

Jaka jest pojemność serwera i co się dzieje w przypadku jej przekroczenia?

Pojemność serwera pod stronę www wynosi 1GB, natomiast pod sklep internetowy 4GB. Podczas istnienia strony lub sklepu może się zdarzyć, że limit zostanie przekroczony (na przykład wskutek wgrywania dużej liczny plików, zdjęć itp.). W takiej sytuacji kontaktujemy się z Tobą i przedstawiamy ofertę zwiększenia przestrzeni dyskowej.

Co z kontami email w domenie?

Nie zajmujemy się hostingiem kont pocztowych na naszych serwerach. W zamian za to, oferujemy superniezawodne, nowoczesne rozwiązanie jakim jest integracja poczty Google z Państwa domeną. Dzięki temu otrzymują Państwo do 10 kont email w swojej domenie, o pojemności ponad 6GB każde. Jeśli zajdzie potrzeba założenia większej liczby kont, jest to możliwe zgodnie z cennikiem dostępnym na stronie http://www.google.com/apps/intl/pl/business/features.html.

Co mogę hostować?

Oferujemy usługę Łatwy Hosting dla potrzeb utrzymania stron www i sklepów internetowych. W przypadku typowych portali lub bardzo rozbudowanych serwisów oferujemy indywidualną ofertę. Nie jest dozwolone hostowanie materiałów pornograficznych, treści nawołujących do nienawiści, nielegalne udostępnianie plików ani publikacja materiałów niezgodnych z polskim prawem. Zastrzegamy sobie prawo do odmowy hostingu stron naruszających w rażący sposób dobre obyczaje społeczne.

Jak zainstalować lub zaktualizować stronę?

Instalacji oraz aktualizacji strony dokonuje tylko i wyłącznie nasz administrator. Przez aktualizację strony należy rozumieć ręczną zmianę plików lub struktury bazy danych, o ile są niemożliwe do wykonania za pośrednictwem panelu administracyjnego lub CMS hostowanej strony.

Czy cena obejmuje domenę internetową?

Tak. W cenę wliczony jest zakup i utrzymanie jednej domeny internetowej. W przypadku konieczności użycia nietypowych domen (innych niż .pl, .com, .com.pl, .org, .net, .biz, .info, .eu) prosimy o kontakt.

Na co muszę szczególnie uważać?

To pytanie dotyczy tylko twórców hostowanych stron www i sklepów internetowych. Muszą być one skonstruowane w ten sposób, aby nie dokonywały żadnych działań na plikach ani katalogach poza katalogiem zawierającym hostowaną stronę. W przypadku wykrycia takiego niepożądanego zachowania trony www zostanie ona natychmiast zawieszona.

Potrzebuję aby na serwerze znalazło się inne oprogramowanie. Co zrobić?

W takiej sytuacji prosimy o kontakt. O ile będzie to możliwe z technicznego punktu widzenia - doinstalujemy wymagane oprogramowanie (biblioteki Apache, PHP itd.)

Co dzieje się w przypadku awarii serwera?

W przypadku awarii serwera, nasz administrator niezwłocznie po otrzymaniu zgłoszenia lub samodzielnej identyfikacji awarii dokonuje naprawy, mającej na celu przywrócenie jego działania. Maksymalny czas przywrócenia działania serwera to 48 godzin, jednak dołożymy wszelkich starań, aby naprawa wykonana była jak najszybciej. W ciągu ostatnich 2,5 roku prowadzenia usług hostingowych naszej firmie nie zdarzyła się ani jedna awaria serwera powodująca niedostępność hostowanych stron.

Czy otrzymam dostęp do serwera?

Nie. Ideą Łatwego Hostingu jest pełna obsługa techniczna przez administratora. Dlatego nie otrzymasz możliwości samodzielnej aktualizacji strony przez FTP, czy dostępu do bazy danych. W zamian za to, nasz administrator zajmie się wszelkimi czynnościami technicznymi niezbędnymi do uruchomienia strony.

Gdzie fizycznie zlokalizowane są serwery?

Maszyny serwerowe fizycznie zlokalizowane są we Francji, i obsługiwane przez firmę OVH sp. z o.o.

Czy otrzymam fakturę VAT?

Tak, na wszystkie nasze usługi wystawiamy faktury VAT. Po wystawieniu faktury jest ona przesyłana do Klienta Pocztą Polską, listem poleconym.

Nie jestem zadowolony z hostingu. Co w przypadku rezygnacji z usługi?

Możesz w dowolnej chwili zrezygnować z usług hostingowych bez żadnych konsekwencji. W takiej sytuacji, zwracamy opłatę za niewykorzystaną część rocznego okresu hostingowego.

Mam już domenę internetową. Czy muszę płacić pełną cenę za hosting?

Tak. W takiej sytuacji, cena obejmuje również konfigurację posiadanej przez Ciebie domeny do współpracy z naszym serwerem.

Jaki system operacyjny jest zainstalowany na serwerze?

Na serwerze hostingowym zainstalowany jest system Linux w dystrybucji Ubuntu Server.

Tworzę strony www zawodowo. Czy mogę liczyć na specjalną ofertę?

Tak. Specjalnie dla Ciebie przygotowaliśmy program partnerski, dzięki któremu otrzymujesz prowizję w wysokości 15% od podstawowej ceny hostingu za każdy rozpoczęty rok usług hostingowych. Nasz program partnerski jest "pamiętliwy", dlatego co rok otrzymasz prowizję za każdą stronę stworzoną przez Ciebie dla Twojego klienta i utrzymywaną na naszych serwerach. Dzięki temu zarabiasz na swoich projektach nie tylko w momencie ich wykonania, ale podczas całego czasu hostowania strony w Łatwym Hostingu. Program partnerski przewidziany jest wyłącznie dla firm.

Czy z hostingiem otrzymuję własny numer IP?

Nie, adres IP serwera jest przypisany do wielu stron www hostowanych na danej maszynie. Jednocześnie informujemy, iż na serwerze o danym numerze IP hostowane są wyłącznie strony obsługiwane przez naszą firmę i zgodne z naszym regulaminem. Dzięki temu unikasz ryzyka, że na serwerze znajdą się na przykład treści niezgodne z prawem, które mogłyby powodować banowanie serwera.

Kto jest operatorem usługi Łatwy Hosting?

Operatorem usługi Łatwy Hosting jest firma FARTOY Michał Staszkiewicz, zarejestrowana w Bytowie, kod pocztowy 77-100, ul. Słoneczna 4, NIP 842-163-08-43.

Oferta Łatwego Hostingu

  • pojemny serwer
  • transfer bez limitów
  • opieka administratora
  • domena gratis
  • atrakcyjna cena!

Skontaktuj się z nami w celu wykupienia hostingu.
Odpowiemy w ciągu 24 godzin!

Audyty stron internetowych - kompleksowa analiza stron www